HOME / O PROJEKCIE / Działania
Jak realizujemy nasz projekt?

O PROJEKCIE

Tworzymy dla Was nową przestrzeń do rozmowy o nauce. Prowadzimy kampanię popularyzującą i edukacyjną w dziedzinie filozofii nauki i umiejętności myślenia krytycznego. “Myśl jak naukowiec” jest inicjatywą, dzięki której chcemy promować edukację i nowe formy konstruktywnej dyskusji, poprzez autorski koncept grafów argumentacyjnych. Za ich pomocą postaramy się pobudzić ciekawość naukową, przy równoczesnym nacisku na aktywizację uczestników na naszych profilach w social mediach, a także poprzez przygotowane przez nas podcasty i artykuły.

W ramach projektu organizujemy także cykliczne wykłady i spotkania popularnonaukowe. Chcąc dotrzeć do jak najszerszej publiczności, zapraszamy ciekawych prelegentów i prelegentki, otwierając pole do otwartej dyskusji o wyzwaniach naszej naukowej rzeczywistości.

W ramach naszego projektu planujemy także przeprowadzenie cyklu warsztatów o tematyce naukoznawczej dla szkół/uczelni. Celem programu szkoleń jest rozwój umiejętności, tj. krytycznego myślenia, przeprowadzania złożonych rozumowań, myślenia naukowego, argumentowania i dostrzegania nieoczywistych zależności wśród kadry akademickiej i szkolnej oraz samych uczniów.

ARCHIWUM WYDARZEŃ